Koupit iPhone 6
Koupit iPhone 6
18.1.2016
Nejlepší navigace do auta
Nejlepší navigace do auta
18.1.2016

Nejlepší Antivirus Zdarma

Nejlepší Antivirus Zdarma

Pět jednoduchých způsobů, jak se chránit

Bezpečnostní software pro ochranu vašeho počítače je v dnešní době nezbytností (podívejte se na nejlepší antivirus zdarma níže). Ale sílu ochrany vaše počítače můžete zvýšit i bez jakýchkoliv nových programů:

Aktualizujte svůj software – Nejlepší antivir zdarma

I pokud váš počítač má již od začátku určitou míru ochrany, hrozby se denně mění. Takže je důležité, abyste měli aktuální software, jinak je k ničemu.

Pro Windows 7, 8, 8.1 a 10 stačí kliknout na „Start“, jít do Ovládacích panelů a kliknout na ikonu „Windows aktualizace“, kde se vám ukáže, zda jsou nové aktualizace pro vaše PC. To samé platí pro uživatele s Windows 8 a 8.1. Bohužel Windows již nevydává aktualizace pro XP.

Dokonce i specializovaný antivirový program (podívejte se na nejlepší antivir zdarma níže) se musí aktualizovat a každý týden je potřeba provádět sken celého systému.

Uživatelé Macu (a Linuxu) se nemusí tolik bát virusů, protože jich pro ně tolik neexistuje. Nicméně by si uživatelé Macu měli také pořídit nejlepší antivirus zdarma.

Chraňte svou identitu online

Vzhledem ke stále častějšímu používání internetu pro internetové bankovnictví a další důvěrné úkoly je vytvoření silného hesla důležitější, než kdy jindy.

Nepoužívejte stejné přihlašovací údaje pro několik stránek najednou. Pokud se jedna z nich dostane do špatných rukou, veškerý váš online život je k mání. Pokuste se vybrat si heslo a přidat k němu několik písmen specifických pro každou stránku, na kterou se  přihlašujete.

Často si měňte heslo. Můžete použít generátor hesel, abyste získali naprosto náhodné (a velice bezpečné) heslo.

Vypínejte ho!

Vypínání vašeho počítače, když ho nepoužíváte, nejen šetří energii, ale také zabrání ostatním získat k němu přístup. A jako poslední – odpojujte svůj širokopásmový internet, když nejste online.

Když je váš počítač zapnutý a po té, co jste surfovali na internetu, je hlavní čas, kdy může malware (škodlivý software) napadnout váš počítač.

Neotevírejte neznámé přílohy v emailu

Ke většině webové kriminalitě dochází přes email, takže si buďte v pozoru, když si ten svůj kontrolujete. Neotevírejte žádné přílohy, které neočekáváte, a neklikejte na náhodné odkazy, které najdete v textu (podívejte se na průvodce phishingem).

Pokud si nejste  jistí, jestli je určitá stránka důvěryhodná, zadejte její jméno do Googlu a uvidíte, co vám vyhledá. Může být v seznamu špatných stránek.

Stahujte software pouze z důvěryhodných stránek

Hledáte nějaký software? Zjistěte, jaká společnost ho vyrábí, jděte na její stránky a raději ho získejte přímo tam místo třetích stránek nalezených přes Google. Pro menší shareware programy nebo programy zdarma zkuste použít stránky jako například Download.com namísto náhodných stránek, které se vám ukážou ve vyhledávání.

Pro pokročilé downloadery (no dobře, nerdy): když používáte torrenty, vyhněte se souborům typu .exe kdykoliv je to možné. A pokud už si musíte zahrávat s osudem, ujistěte se, že jsou soubory důkladně prozkoumané.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>